Ben ik verliefd? Herken het aan de volgende vier signalen

Verliefd zijn, misschien wel het fijnste gevoel dat er is. Je kunt nog maar aan een ding denken, hebt het constante verlangen om bij die ene persoon in de buurt te zijn en je voelt je wellicht een ander mens sinds je jouw soulmate hebt ontmoet. Maar hoe weet je nou zeker dat je verliefd bent? Herken het aan de volgende vier signalen. 

1. Je kunt aan niks anders meer denken

Wanneer je verliefd bent voelt het soms alsof je hoofd overuren maakt. Of je nou met vrienden in een restaurant zit, aan het werk bent of in je eentje op de bank zit. Het enige waar je aan kunt denken of over kunt praten is je lover. Het lijkt wel alsof die ene persoon je hoofd heeft overgenomen waardoor je niet meer helder kunt denken. Niet gek dat verliefde mensen vaak ook concentratieproblemen ervaren.

2. Je bent instabiel

Emoties die alle kanten opgaan, van enorme blijheid naar sterke onzekerheid. Vind de ander je wel leuk? Wat als de ander je gaat verlaten? Wat als de liefde eindig is en je hart wordt gebroken? Gedachtes die wellicht zullen passeren wanneer je verliefd bent. Volgens de wetenschap is het overigens wel te verklaren. Tijdens verliefdheid komen er verschillende stofjes vrij in je hersenen, waarvan een dopamine is. Dopamine zorgt ervoor dat je je enorm gelukkig voelt wanneer je bij je lover bent. Het maakt je als het ware ‘verslaafd’ aan de liefde. Een keerzijde, wanneer je niet bij je wederhelft bent kan het je een doodongelukkig gevoel geven. Een gevoel van depressie, een gevoel van onzekerheid. You name it. Grote kans dat je je tijdens verliefdheid daardoor een stuk labieler voelt. 

3. Je ervaart fysieke klachten

Naast dopamine komen er ook nog andere stofjes vrij tijdens verliefdheid, denk aan oxytocine, cortisol en adrenaline. Een cocktail van deze stofjes zorgen ervoor dat je hart sneller gaat kloppen en gaat blozen als je je lover spreekt of ziet. Je kunt letterlijk vlinders in je buik voelen en je eetlust verliezen. Door al deze emoties kan het ook zijn dat je slechter slaapt. Heb je nooit eerder last gehad van deze fysieke klachten en spelen ze nu opeens erg op? Grote kans dat je verliefd bent.

4. Je zegt afspraken af

Wanneer je vrijgezel bent, onderneem je waarschijnlijk veel leuke dingen met vrienden en familie. Je hecht ook veel waarde aan het nakomen van deze afspraken. Tot het moment van verliefdheid daar is. Het enige wat je wilt is je lover zien, logisch! Je wringt je in allerlei bochten om onder afspraken uit te komen. Wellicht houd je je agenda zelfs bewust open, voor eventuele afspraken met je lover. 

Vier duidelijke signalen waaraan jij verliefdheid kunt herkennen. Kun je aan niets anders meer denken, zeg je afspraken af en houd jij je agenda leeg allemaal voor die ene persoon? Voel jij je minder stabiel en heb jij last van fysieke klachten zoals slaapgebrek en vlinders? Het antwoord is simpel: ja, je bent verliefd.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search